Mūsų teikiamos paslaugos


Burnos Higiena

Šis balinimo metodas buvo atsitiktinai atrastas 1969 metais. JAV Arkanso valstijos ortodontas Forth Smith gyde burnos trauma ir pacientui liepe reguliariai nešioti ortodontini dantis gaubianti itaisa, i kuri idejo antiseptines žele, turincios 10 proc. karbamido peroksido. Po kurio laiko pasimate, kad paciento dantys tapo baltesni. Šis budas patogus tuo, kad pats žmogus gali kontroliuoti balinimo procesa – jei yra patenkintas rezultatu, gali nutraukti procedura.

Dantu balinimas kapomis - pacientui padaromos spec. formeles (kapos) ir specialia medžiaga pats žmogus, apmokytas gydytojo, atlieka balinima namuose 10 - 14 naktu. Dantu balinimo gelis išvirškiamas i kapa, uždedama ant dantu. Aktyvus komponentas - karbamido peroksidas skyla, deguonis patenka i emali ir skaido spalvotus junginius. Danties struktura nesikeičia, tik šviesėja. Plombos, protezuoti dantys nebala.

Estetinis plombavimas

Dantu estetinis plombavimas – procedura, kurios metu maksimaliai išsaugant sveikuosius danties audinius, pašalinant tik pažeistus, demineralizuotus ar kenkiancius išvaizdai, atkuriami paciento dantys bei naturalios ju funkcijos.

Estetinis plombavimas rekomenduojamas žmonems, kuriu dantys yra pažeisti eduonies, pakeite spalva, nudile, netaisyklingai sudyge. Taip pat patyrusiems dantu trauma, kurios metu dantys nuskilo ir pan. Estetiškai plombuojant kruminius dantis, atkuriama naturali danties forma, kuri yra labai svarbi kramtymo efektyvumui užtikrinti, sukandimo aukšciui išlaikyti, o taip pat apsaugoti dantis nuo savaiminio nudilimo. Estetinio plombavimo negalima atlikti, kai pažeidimas yra giliai po dantenomis, pažeista danties šaknis,beveik nelike danties vainiko audiniu.

Kada pacientams yra rekomenduojamas šis gydymo budas?

Rekomenduojama pacientams, kuriu dantys yra prarade naturalia išvaizda, t. y. pažeisti eduonies, pakeite spalva, nudile, netaisyklingai sudyge ar del traumu yra iskile, nuskile. Šie atsirade veiksniai gali tapti kramtymo efektyvumo, sukandimo, savaiminio nudilimo, dantu jautrumo problema.

Kaip reikia prižiureti estetiškai plombuotus dantis?

Dantu priežiura beveik niekuom nesiskiria nuo nuosavu dantu priežiuros, t.y. butinas rytinis ir vakarinis dantu valymas minkštesniu dantu šepeteliu su dantu pasta bei tarpdanciu valymas naudojant higienini siula. Taip pat rekomenduociau per metus atlikti bent viena karta plombuotu dantu poliravimo ir profesionalios burnos higienos proceduras.

Ar ši procedura turbut greiciausiai žmogui sugražina ne tik sveiku dantu šypsena, bet ir pasitikejima savimi?

Šis restauracijos metodas sugražina sveika, gražia šypsena ir žmogus gali vel drasiai, nekompleksuodamas šypsotis bei toliau kokybiškai gyventi, o tai iš tiesu turbut yra labai svarbu kiekvienam iš musu.

Kaip prižiureti estetiškai plombuotus dantis?

Iprastas dantu valymas šepeteliu ir pasta, tarpdanciu valymas higieniniu siulu. Nepatartina naudoti kieto dantu šepetelio ir pastu turinciu stipresniu ambrazyviniu medžiagu (t. y. balinamuju ar su mikrogranulemis), nes taip greiciau suardomas nupoliruotas plombuoto danties paviršius, nelieka blizgesio. Rekomenduojame kas puse metu atlikti profesionalia burnos ertmes higiena, taip pat estetiškai plombuotu dantu poliravima (t. y. atnaujinti paviršiaus blizgesi).

Karieso gydymas

Diagnoze - dantu eduonis (kariesas)

Dantu eduonis - dar kitaip vadinamas kariesu ar liaudiškai "skylute dantyje". Dažnai tenka išgirsti šia diagnoze, taciau ar kiekvienas iš musu žino, kas tai yra?

Kas yra dantu eduonis?

Tai danties kietuju audiniu liga, kurios pasekme - tirpstantys ir yrantys kalcifikuoti audiniai. Audiniai yra del mikroorganizmu išskiriamu rugšciu, kurios ir lemia emalio (veliau ir dentino) irima. Ligai progresuojant, emalis lužta ir susiformuoja ertme.

Ar dantu eduonis skausmingas?

Esant dantu eduoniui, gali skaudeti dantis nuo šaltu, karštu, saldžiu ir rugšciu produktu. Taciau dantu eduonis gali buti visiškai neskausmingas.

Kaip dažnai pasireiškia dantu eduonis?

Pagal Gineso rekordu knyga dantu eduonis yra placiausiai paplitusi neužkreciama liga pasaulyje. Nuo šios ligos yra pažeisti daugiau nei 90% visu pasaulio žmoniu dantys.

Kas lemia eduonies atsiradima?

Dantu eduoniui sukelti reikia keletos faktoriu: danties, ant kurio paviršiaus prades vystytis kariesas, mikroogranizmu, maisto medžiagu (angliavandeniu), kurias skaido mikroorganizmai ir laiko, kuriam praejus yra pasiekiamas pažeidimo lygmuo, vadinamas kariesu. Dantu eduonies priežastys yra taip pat mikroelementu (pvz., fluoro) stoka, vitaminu stoka maiste, angliavandeniu perteklius maiste, taip pat del kramtymo funkcijos sumažejmo vartojant daugiau susmulkinta maista.

Per kiek laiko susidaro eduonis?

Kliniškai nematomas eduonis, esant palankioms salygoms, susidaro per 2-3 savaites. Plika akimi eduonis vertinamas po menesio (ar ilgesnio laikotarpio). Kariozine ertme, esant aktyviam kariesui, susiformuoja po 6-18 men.

Kokios gali buti eduonies komplikacijos?

Eduonis gali komplikuotis danties nervo uždegimu (pulpitu), o veliau ir periodonto audiniu pažeidimu. Taip pat tai yra infekcijos židiniu aplink dantu šaknis susidarymo priežastis. Kartais kariesas progresuoja iki didelio danties kietuju audiniu netekimo - tada gali buti rekomenduojamas danties šalinimas.

Kaip eduonis gydomas?

Pradinese savo stadijose eduonis gali buti gydomas be ertmes grežimo ir plombavimo, o tik tepant specialias medžiagas ant pažeidimo vietos. Esant ertmei, eduonies gydymas apima tokius etapus, kaip, jei reikalinga - nuskausminimas, kariozines ertmes išvalymas bei išvalytos ertmes plombavimas arba atstatymas protezu.

Kokia yra eduonies profilaktika?

Rekomenduojama valyti dantis 2 kartus per diena (ryte ir vakare), naudoti dantu siula bent karta per diena, taip pat naudoti burnos skalavimo skysti, taisyklingai maitintis ir reguliariai lankytis pas odontologa kas puse metu.

Protezavimas

Dantu protezavimas butinas netekus danties, kai ji labai pažeidžia eduonis, kai jis nudyla ar nukencia del traumos ar ligos, ir jo nebeimanoma atkurti plombuojant. Visi šiuolaikiniai protezai gaminami naudojant tikslias technologijas, jie puikiai pritaikyti ir ilgai tarnauja. Musu klinikoje specialistai iš daugelio budu parinks ta, kuris geriausiai jums tinka ir suderina funkcionaluma, estetika bei ilgaamžiškuma.

Danties vainikeliai. Vainikeliu protezuojama tuomet, kai reikia danti apsaugoti, kad jis nenulužtu, siekiama atstatyti nulužusi ar nusidevejusi danti ar jis yra pakitusios formos. Toks protezas apgaubia visa danti iki pat dantenu krašto. Dantu vainikeliai gali buti lieti iš metalo, bemetales ar metalo keramikos.

Metalo keramikos protezo šerdis yra metaline, bet padengta dantu spalvos porcelianu. Daugeli metu dažniausiai buvo pasirenkami tokie vainikeliai. Ju privalumas tas, kad yra tvirtesni ir ne taip lengvai lužta, be to, ilgiau tarnauja, nei bemetales keramikos protezai. Taciau jie atrodo nenaturaliau, nes metalas nepraleidžia šviesos (kaip tikras dantis), be to, prie dantenu matyti juoda linija. Jie geriausiai tinka kruminiams dantims protezuoti.

Bemetales keramikos vainikelis atrodo daug estetiškiau ir naturaliau. Šie vainikeliai klijuojami prie naturaliu danties audiniu ir gerai prie ju priglunda. Bemetaliai protezai gaminami iš porceliano - tai stipri medžiaga, todel dantis gali atlikti savo funkcijas. Tokie vainikeliai puikiai tinka priekiniu dantu defektams paslepti, tai gera išeitis, jei žmogus alergiškas metalui.

Cirkonio keramikos protezai atrodo labai gražiai ir yra tvirti. Protezo karkasas pagamintas iš cirkonio oksido, yra lengvas ir spalva primenantis tikra danti. Cirkonio keramika yra tvirtesne už bemetale, yra pralaidi šviesai, todel atrodo naturaliau nei metalo keramika. Ji tinka tiek kruminiu, tiek priekiniu dantu defektams ištaisyti.

Porceliano arba kompozito laminates. Porceliano laminates – tai itin plonos plokšteles, kurios suteikia dantims gražia forma ir švytinti baltuma, todel dantys atrodo estetiškai. Kompozito laminatems naudojamos plombines medžiagos. Laminaciu pagalba pašalinami priekiniu dantu spalvos pakitimai, dantu itrukimai, susigrudimas, nusidevejimas, tarpai tarp dantu.

Iklotai ir užklotai. Jie vadinami mikroprotezais ir naudojami kruminiu dantu pažeidimams pašalinti. Iklotai ar užklotai gaubia danties gauburelius ir saugo, kad jie nelužtu, kad nesivystytu eduonis. Jie daugeliu atveju gali pakeisti dantu vainikelius, juos naudojant išsaugoma daugiau danties.

Protezavimas ant dantu implantu. Dantu implantai yra pažangiausia technologija, taikoma tuomet, jei nebera vieno, keliu ar netgi visu dantu. Implantas atlieka danties šaknies funkcijas. Praejus 3 – 4 menesiams po implantacijos turi buti atliekamas danties protezavimas metalo ar bemetale keramika.

Dantu protezai. Jie gali buti dalinai išimami, jei dar yra likusiu nepažeistu dantu. Visiški išimami protezai – tai dantu lankus atstatancios plokšteles, kai nebera visu dantu.

Endodontinis gydymas


Endodontija iš graikų kalbos - mokslas apie danties "vidų", šaknies kanalų gydymą.

Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas - sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos.

Danties viduje (po kietųjų danties audinių emalio ir dentino sluoksnių) yra danties minkštasis audinys, vadinamas pulpa. Ji sudaryta iš nervų rezginio, kraujagyslių tinklo, puriojo jungiamojo audinio, įvairių ląstelių. Pažeidus danties pulpą, kraujagyslės ir nervai žūva, dantis netenka inervacijos, maitinimo, tampa negyvybingas.

Endodontinis gydymas yra būtinas, kai šaknies kanale esančią pulpą paveikia uždegimas ar infekcija. Uždegimas ar infekcija atsiranda dėl įvairių priežasčių; negydant dantų ėduonies, atsiradusių įtrūkimų dantų paviršiuose ir kt. Požymiai, kurie parodo, jog yra pažeista pulpa yra: ilgai trunkantis jautrumas karštam ar šaltam dirgikliui, danties spalvos pakitimas, dantenų patinimas ir jautrunas šalia danties, kurį apėmė uždegimas ar infekcija. Tačiau reikia žinoti, jog kartais simptomų nebūna.

Endodontinio gydymo seka:

 1. Gydomo danties apžiūra, diagnostika
 2. Atliekama vietinė nejautra (ne visais atvejais būtina)
 3. Ertmės atvėrimas
 4. Chemo-mechaninis kanalų paruošimas (platinimas, plovimas cheminiais tirpalais)
 5. Į kanalus įvedami medikamentai uždegimui ar infekcijai gydyti (kalcio hidroksido pasta ar kt.)
 6. Kanalų užpildymas plombine medžiaga (gutaperča)
 7. Danties defekto atstatymas (plombine medžiaga ar vainikėliu)

Endodontinis gydymas gali būti atliekamas vieno ar kelių vizitų metu. Jei infekcija yra stipriai progresavusi, vieno vizito neužtenka. Gydymo trukmė taip pat priklauso nuo kanalų skaičiaus dantyje, jų sudėtingumo.

Keletą dienų po kanalų užplombavimo dantį gali mausti ar atrodyti tarsi dantis būtų "iškeltas". Tai normali reakcija, kurią galima kontroliuoti įprastais vaistais nuo uždegimo (ibuprofen, nimesil ir kt.)

Net ir kokybiškai sugydyti dantų kanalai gali komplikuotis periodontitu - aplinkinių danties audinių uždegimu. Kanalai turi daugybę smulkių nuo pagrindinio kanalo atsišakojusių šoninių kanalėlių, kurių visiškai steriliai išvalyti yra neįmanoma, todėl kartais mikroorganizmai iš jų gali patekti už šaknies ribų, sudarydami patologinį židinį. Tokiu atveju kanalus reikia pergydyti.

Įvairių nesėkmių gali nutikti ir kanalų gydymo metu. Esant siauriems, lenktiems kanalams, didėja rizika, kad gali atsidalinti ir kanale likti dalis endodontinio instrumento. Taip pat gali susiformuoti dirbtinis kanalas, kai instrumentu prakiurdomas kanalas.Yra ir "laiptelio" susidarymo rizika. Visos šios nesėkmės apsunkina kanalo viršūnės, iki kurios turi būti suplombuotas kanalas, siekiant sėkmingo rezultato, pasiekimą. Toks gydymas tampa komplikuotas, ir šiais atvejais pacientas dažniausiai yra siunčiamas pas endodontologą - gydytoją, kuris specializuojasi kanalų gydymo srityje.

Dantų kanalų gydymas yra atliekamas naudojant modernias technologijas:

 • danties gyvybingumo nustatymo prietaisas
 • elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis
 • kompiuterinis įrenginys mašininiam kanalų paruošimui
 • mažų radiacinių dozių rentgeno aparatas ir kt.

Endodontiškai gydytus dantis rekomenduojama protezuoti, nes dantų restauracijos ne tik atkuria kramtymo funkciją, bet ir užtikrina tvirtumą.

Implantalogija

Mes naudojame "MegaGen" ir "Straumann" dantų implantus.


 

Demonstracinė medžiaga, kaip atliekamas dantų implantavimasPatarimai planuojantiems dantų implantaciją

MEGAGEN. Šiandien prekės ženklas MegaGen pasaulyje žinomas kaip itin aukštos kokybės, patikimumo ir ilgaamžiškumo simbolis. Dantų implantus MegaGen sukūrė ir ištobulino gydytojas, mokslų daktaras Kwang Bum Park, kuris iki šiol aktyviai dalyvauja įmonės veikloje. Šio talentingo žmogaus pasiekimai, pakeitė tūkstančių gydytojų požiūrį į implantaciją ir padėjo atrasti naujas gydymo galimybes.


Pasaulinis tinklas. 91 pasaulio šalis, kuriose gydytojai naudoja MegaGen dantų implantus.


Investicijos. Šiuo metu MegaGen kompanija kuria naują, itin modernų pramoninį kompleksą, į kurį per 2015 – 2017 metus planuojama investuoti 66 milijonus eurų. 2 hektarų plote bus naujausiais įrengimais aprūpinta gamykla ir pažangus inovacijų – tyrimų centras.


Mokymai. Gydytojų kvalifikacijos kėlimas – viena iš prioritetinių MegaGen kompanijos veiklos sričių. Kasmet MegaGen kompanija organiziuoja šimtus skirtingų profesinių renginių, kurių metu gydytojai supažindinami su naujausiais gydymo metodais bei mokomi implantacijos subtilybių.


Inovacijos. Pasaulinį pripažinimą MegaGen pelnė už kokybės ir inovacijų derinį. Gydytojai, naudojantys MegaGen implantus, savo pacientams gali pasiūlyti pažangius gydymo metodus: · vienmomentę implantaciją; · skaitmeninę implantaciją; · 12 dantų ant 4 implantų; · implantaciją be sinuso pakėlimo operacijos.


Apie megagen dantų implantus. MegaGen - tai greičiausiai kylanti P. Korėjos dantų implantų kompanija šių dienų implantologijos rinkoje. Šis gamintojas yra tarp didžiausių pasaulyje moderniausias implantų sistemas gaminančių kompanijų. MegaGen 2008 metais pristatė pasauliui naujos kartos implantus su išskirtinio dizaino sriegiu, kurio dėka gydytojas gali net ir labai sudėtingus gydymo atvejus išspręsti greitai ir paprastai. Ilgi ir išraiškingi implanto sriegiai sudaro didelį implanto ir kaulo susijungimo paviršiaus plotą, todėl, naudojant MegaGen implantus, dažnai galima pacientams išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų.

Be to, MegaGen implanto paviršius yra gaminamas ne tik šiurkštinant jį su smėliu ir ėsdinant rūgštimi, bet ir integruojant kalcio jonus, kurių dėka implanto prigijimas kaule pagreitėja net 50%. Inovatyvūs MegaGen implantai sukurti taip, kad juos dažniausiai galima įsriegti iškart po danties šalinimo. Toks gydymo metodas yra žymiai greitesnis, o rezultatai itin patikimi, tiek ilgalaikiškumo, tiek estetiškumo atžvilgiu.

MegaGen dantų implantas yra šaknies formos, todėl jis itin gerai fiksuojasi įsriegus į kaulą. To pasekoje, daugeliu atvejų laikinas protezavimas gali būti atliekamas net ir operacijos dieną, o nuolatinis protezas uždedamas iškart, tik sugijus gleivinei, t.y. po 3-4 savaičių. Be to, moksliniai tyrimai įrodė, kad MegaGen implantų stabilumas kaule, skirtingai nei kitų lyderiaujančių kompanijų, niekuomet nekrinta, net ir 3-4 savaitę po implantacijos, kuomet vyksta kaulo remodeliacija. O dantų implantas su protezavimo atrama susijungia specialia, itin standžia ir hermetiška 5 laipsnių konusine jungtimi, kurios dėka ne tik nesikaupia bakterijos į implantą, bet ir susijungusios molekulės užtikrina, kad atrama niekad neatsilaisvins nuo implanto.

Visa tai tik įrodo, kad MegaGen implantai yra vieni moderniausių, naujausias technologijas atitinkančių produktų šių dienų odontologijoje.
Dantų implantai pagaminti Šveicarijoje. Straumann implantus sukūrė šveicarų inžinieriai, ir iki pat šių dienų implantai, bei visos protezavimo detalės yra gaminami Šveicarijoje. Tai neabejotinai pati moderniausia implantų gamykla pasaulyje, su naujausiomis technologijomis.


Straumann – tai kokybė. Dantų implantų gamybos procese yra įdiegta aukščiausio lygio kokybės kontrolės sistema. Kiekvienas gamybos etapas yra kruopščiai tikrinamas, nuo pradinių medžiagų iki paruošto gaminio. Tai garantuoja, jog pacientui bus įsriegtas aukščiausios kokybės implantas.


Implantams suteikiama viso gyvenimo garantija. Straumann implantams suteikiama tarptautinė garantija visam gyvenimui. Daugiau nei 70-tyje pasaulio šalių, jums bus suteikta aukščiausios kvalifikacjos gydytojo pagalba, jei to prireiktų. Naujas danties implantas ir protezavimo detalės jums bus nemokami.


Straumann – strateginis ITI partneris. Tarptautinė implantologų draugija tai nepriklausoma ir didžiausia pasaulyje akademinė organizacija, kurios sritis yra implantologija ir audinių regeneracija. Jai priklauso daugiau nei 15000 odontologų iš viso pasaulio. ITI bendradarbiauja su daugiau nei 150 geriausių universitetų ir odontologijos mokyklų. Tai atveria plačias galimybes klinikiniams tyrimamas, o tuo pačiu dantų implantų tobulinimui.


Straumann investuoja į mokslą. Straumann, tai daugiausiai investuojanti į mokslinius tyrimus dantų implantų kompanija visame pasaulyje. Daugelis Straumann kompanijos patentuotų išradimų tapo tikra revoliucija dantų implantų gamybos technologijoje. Implanto paviršiaus apdirbimo metodika SLA leido ženkliai pagerinti impalntų prigyjimą. SLAactive technologijos dėka dvigubai sutrumpėjo implantų prigijimo laikas, o prigyjimo rodiklis beveik pasiekė 100 procentų. Roxolid – titano ir cirkonio lydinys padarė implantus 30% stipresnius, kurio dėka gydymas tapo mažiau invazyvus. Straumann technologijų dėka dantų implantacija tapo dar paprastesnė.


Neabejotinas lyderis pasaulyje. Straumann, tai šiandienos dantų implantų kokybės standartas. Dėl išskirtinio dėmesio mokslui, tytimams, technologijoms, plataus asortimento ir lanksčios kainos, šiandien dantų implantai Straumann yra numeris vienas pasaulyje.